درسنامه هشتم :اعداد درپایتون(۲)

در ادامه درسنامه هفتم این پست نیز اختصاص به اعداد در زبان برنامه نویسی پایتون دارد امیدوارم همراه ما باشین و این آموزش ها برای شما علاقمندان و دانشجویان مفید واقع شود.

غواصی عمیق: نمایندگی شناور: در زیر اطلاعات کمی دقیق تر در مورد چگونگی نشان دادن پایتون از اعداد شناور در داخل وجود دارد. شما می توانید به راحتی از اعداد شناور در پایتون استفاده کنید بدون اینکه آنها را در این سطح درک کنید ، بنابراین اگر این مسئله بیش از حد پیچیده به نظر می رسد نگران نباشید. در صورت کنجکاوی اطلاعات در اینجا ارائه می شود.

 تقریباً همه سیستم عامل ها مقادیر پایتون را به IEEE 754 مطابق استاندارد float عنوان مقادیر ۶۴ بیتی “دو دقت” نشان می دهند . در این صورت، به حداکثر ارزش افزوده تعداد اعداد ممیز شناور می حدود ۱٫۸ ⨉ ۱۰ است پایتون عددی بزرگتر از آن را توسط رشتهint نشان می دهد.

نزدیکترین عدد غیر صفر به صفر تقریباً است هر چیزی نزدیک به صفر از آن در واقع صفر است:

اعداد شناور در داخل به صورت کسرهای باینری (پایه ۲) نشان داده می شوند. اکثر کسرهای اعشاری را نمی توان دقیقاً به صورت کسرهای دودویی نشان داد ، بنابراین در بیشتر موارد نمایش داخلی یک عدد نقطه شناور تقریب مقدار واقعی است. در عمل ، تفاوت بین مقدار واقعی و مقدار نشان داده شده بسیار ناچیز است و معمولاً نباید مشکلات مهمی ایجاد کند.

اعداد مختلط :

اعداد مختلط به صورت <real part>+<imaginary part>j مشخص شده اند مثلا:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *